کارگاه حل تعارضات در روابط زوجین برگزار شد

تعارضات زوجین
  • حل تعارضات در روابط زوجین نقش مهمی در یک رابطه بازی میکند. افراد با کاراکترهای شخصیتی مختلف دربرابر مشکلات و اختلافات زناشویی واکنش های متفاوتی نشان میدهند. برخی از زوج ها یا افراد می توانند به راحتی مشکلات را مدیریت کنند اما برخی دیگر تا به یک مانع بر می خورند، تصمیم به جدایی می گیرند. بعضی تصورشان این است که رابطه به بن بست رسیده و قابل ترمیم نیست، در حالیکه تعارضات در روابط در زندگی هر زوجی کم و بیش وجود دارد. نکته مهم این است که چطور افراد می توانند موانع را برای دستیابی به اشتراکات بیشتر و زندگی آرام تر از بین ببرند.
  • اینکه چطور هر فردی می تواند دربرابر همسرش واکنش نشان دهد، انتقاد کند و انتقاد بشنود مسائلی هستند که در مدیریت تعارضات زناشویی قابل بحث می باشند. در زوج درمانی ها متخصصین میگویند که عمده مشکلات زوجین با هم بر سر مسائل ارتباطی است چرا که افراد زمانی که بتوانند درست و صحیح با هم ارتباط برقرار کنند، قادر خواهند بود مشکلاتشان را هم کمتر کنند.
  • نکته مهم دیگر این است که بدانید هیچ رابطه ای بدون اختلاف و تفاوت نیست چرا که هیچ دو نفری کاملا شبیه هم نیستند و مشخص هم نیست که اگر شما فردی کاملا شبیه خود را پیدا می کردید، می توانستید با او زندگی خوبی داشته باشید.
  • به همین منظور مهارتکده علوم پزشکی وارستگان با همکاری مرکز مشاوره کارگاهی مفید برگزار کرد. این کارگاه با عنوان حل تعارضات در روابط عاطفی بود که متقاضیان استقبال خوبی داشتند. این کارگاه به صورت تک جلسه ای برگزار شد. دکتر علی ثاقبی در تاریخ 29 فروردین ماه 1401  به عنوان روانپزشک و زوج درمانگر در محل دانشگاه وارستگان تدریس نمود.
  • https://www.instagram.com/dr.ali.saghebi/
  • https://stc.varastegan.ac.ir/long-short-courses/