وبینار برخورد با بیماری های شایع آلرژیک برگزار شد

کنفرانس علمی

وبینار برخورد با بیماری های شایع آلرژیک برگزار شد

آلرژی یکی از بیماری­‌های شایع در دنیای مدرن است و بیش از ۲۵٪ از مردم کشورهای صنعتی درگیر آن هستند. سیستم ایمنی بدن هرکسی ویژگی‌های خاص خودش را دارد و هر چه این سیستم قوی‌­تر باشد فرد سالم‌­تر است. آلرژی‌ها که به نوعی واکنش‌های خیلی حساس بدن شناخته می­‌شوند وقتی اتفاق می­‌افتند که سیستم ایمنی به موادی که سایرین به آن واکنش شدید نشان نمی­‌دهند واکنش شدید نشان می­‌دهد.

حساسیت یا آلرژی از اختلالات دستگاه ایمنی بدن است که ناشی از عدم تحمل دستگاه ایمنی در برابر عوامل خارجی بعضاً مضر است. در این حالت، بدن در برابر آنتی‌ژن (پادگن) بیش از حد واکنش می‌دهد. به آنتی‌ژنی که موجب پاسخی به این شدت از طرف دستگاه ایمنی شود، ماده حساسیت زا یا آلرژن گفته می‌شود. دانه‌های گرده برخی گیاهان، گرد و خاک و برخی مواد شیمیایی می‌توانند ماده حساسیت زا باشند.

به منظور آشنایی هرچه بیشتر با روش های برخورد با بیماری های شایع آلرژیک، مهارتکده علوم پزشکی وارستگان اقدام به برگزاری وبیناری با همکاری آموزش مداوم با همین عنوان نمود. این وبینار که در تاریخ 4 اردیبهشت با ظرفیت 150 نفر برگزار شد، با تدریس اساتیدی چون خانم دکتر توکل، خانم دکتر جباری، خانم دکتر بهنیافرد، خانم دکتر خوشخوی و خانم دکتر مومن همراه بود.