15 قانون برای مذاکره در مورد پیشنهاد شغلی

15 قانون برای مذاکره در مورد پیشنهاد شغلی

them5-blog
نکات ویدئویی

15 قانون برای مذاکره در مورد پیشنهاد شغلی

15 قانون برای مذاکره در مورد پیشنهاد شغل

مذاکره در مورد پیشنهاد شغلی؟ در اینجا نحوه به دست آوردن آنچه می خواهید آورده شده است. نحوه ارزیابی، پذیرش، رد یا مذاکره یک پیشنهاد شغلی. اما پیچیدگی بازار کار فرصت هایی را برای افرادی ایجاد می کند که بتوانند به طرز ماهرانه ای در مورد شرایط و ضوابط استخدام مذاکره کنند. به هر حال، مذاکره زمانی اهمیت بیشتری دارد که طیف وسیعی از نتایج احتمالی وجود داشته باشد.

من به عنوان استادی که این موضوع را مطالعه و تدریس می کند، اغلب به دانشجویان فعلی و سابق در مسیریابی توصیه می کنم هر موقعیتی منحصر به فرد است، اما برخی از استراتژی ها، تاکتیک ها و اصول می توانند به شما کمک کنند تا به بسیاری از مسائلی که افراد در مذاکره با کارفرمایان با آن مواجه هستند، رسیدگی کنید. در اینجا 15 قانون برای راهنمایی شما در این بحث ها آورده شده است.

اهمیت دوست داشتنی بودن را دست کم نگیرید

این به نظر اساسی می رسد، اما بسیار مهم است که مردم فقط در صورتی برای شما می جنگند که شما را دوست داشته باشند. هر کاری که در مذاکره انجام می‌دهید و باعث می‌شود شما کمتر دوست‌داشتنی باشید، احتمال اینکه طرف مقابل برای دریافت پیشنهاد بهتر به شما تلاش کند، کاهش می‌دهد. این چیزی بیش از مودب بودن است. این در مورد مدیریت برخی تنش های اجتناب ناپذیر در مذاکره است، مانند درخواست برای آنچه که لایق آن هستید بدون اینکه حریص به نظر بیایید، اشاره به کمبودهای پیشنهادی بدون اینکه کوچک به نظر برسید.

به آنها کمک کنید بفهمند که چرا شما سزاوار خواسته‌هایتان هستید

برای آنها کافی نیست که شما را دوست داشته باشند. آنها همچنین باید باور داشته باشند که شما ارزش پیشنهادی که می خواهید را دارید. هرگز اجازه ندهید که پیشنهاد شما به خودی خود صحبت کند – همیشه داستانی را که با آن همراه است بگویید. فقط تمایل خود را بیان نکنید (مثلاً 15٪ حقوق بالاتر یا اجازه کار از خانه یک روز در هفته). دقیقاً توضیح دهید که چرا این کار موجه است (دلایلی که شما مستحق پول بیشتری نسبت به دیگرانی هستید که ممکن است استخدام کرده باشند، یا اینکه فرزندان شما در روزهای جمعه زود از مدرسه به خانه می آیند). اگر هیچ توجیهی برای درخواستی ندارید، ممکن است انجام آن عاقلانه نباشد.

روشن کنید که آنها می توانند شما را بگیرند

اگر مردم مشکوک باشند که در پایان روز، شما همچنان می‌خواهید بگویید «نه، متشکرم»، نمی‌خواهند سرمایه سیاسی یا اجتماعی را صرف تأیید یک پیشنهاد قوی یا بهبودیافته کنند. چه کسی می خواهد اسب ساقی برای شرکت دیگری باشد؟ اگر قصد دارید برای یک بسته بهتر مذاکره کنید، روشن کنید که در مورد کار برای این کارفرما جدی هستید.

فرد مقابل را درک کنید

شرکت ها مذاکره نمی کنند؛ مردم انجام میدهند. و قبل از اینکه بتوانید روی فردی که روبروی شما نشسته است تأثیر بگذارید، باید او را درک کنید. علایق و دغدغه های فردی او چیست؟ به عنوان مثال، مذاکره با یک رئیس بالقوه بسیار متفاوت از مذاکره با یک نماینده منابع انسانی است.

محدودیت های آنها را درک کنید

آنها ممکن است شما را دوست داشته باشند. آنها ممکن است فکر کنند شما لایق هر آنچه می خواهید هستید. اما هنوز ممکن است آن را به شما ندهند. چرا؟ زیرا آنها ممکن است محدودیت های آهنین خاصی داشته باشند، مانند سقف حقوق، که هیچ مقداری از مذاکره نمی تواند آنها را کاهش دهد. وظیفه شما این است که بفهمید آنها کجا انعطاف پذیر هستند و کجا نیستند.

برای سوالات سخت آماده باشید

بسیاری از کاندیداهای شغلی با سوالات دشواری مواجه شده اند که امیدوار بودند با آنها مواجه نشوند: آیا پیشنهاد دیگری دارید؟ اگر فردا به شما پیشنهاد بدهیم، می گویید بله؟ آیا ما بهترین انتخاب شما هستیم؟ اگر آماده نیستید، ممکن است چیزی به طرز ناخوشایند طفره‌آمیز یا بدتر از آن نادرست بگویید. توصیه من این است که هرگز در مذاکره دروغ نگویید.  اغلب برای آسیب رساندن به شما برمی گردد، اما حتی اگر اینطور نباشد، غیراخلاقی است.  خطر دیگر این است که در مواجهه با یک سوال سخت، ممکن است برای خشنود کردن بیش از حد تلاش کنید و در نهایت اهرم مالی را از دست بدهید.

روی هدف سوال کننده تمرکز کنید نه روی سوال

اگر علیرغم آمادگی شما، شخصی از زاویه ای به سمت شما آمد که انتظارش را نداشتید، این قانون ساده را به خاطر بسپارید: این سؤال مهم نیست، بلکه هدف سؤال کننده است.  اغلب سوال چالش برانگیز است اما نیت سوال کننده خوش خیم است. کارفرمایی که از شما می پرسد که آیا فردا فوراً پیشنهادی را می پذیرید، ممکن است به سادگی علاقه مند باشد که بداند آیا واقعاً در مورد کار هیجان زده هستید یا نه، نه اینکه سعی کند شما را به گوشه ای بکشاند.

کل معامله را در نظر بگیرید

متأسفانه، برای بسیاری از مردم، “مذاکره در مورد پیشنهاد شغلی” و “مذاکره برای دستمزد” مترادف هستند. اما بسیاری از رضایت شما از شغل ناشی از عوامل دیگری است که می توانید با آنها مذاکره کنید – شاید حتی راحت تر از حقوق. روی پول متمرکز نشوید تمرکز بر ارزش کل معامله: مسئولیت‌ها، موقعیت مکانی، سفر، انعطاف‌پذیری در ساعات کاری، فرصت‌های رشد و ارتقاء، امتیازات، پشتیبانی از ادامه تحصیل و غیره مهم است.

چندین موضوع را به طور همزمان مذاکره کنید، نه به صورت سریال

اگر کسی پیشنهادی به شما می دهد و شما به طور قانونی نگران بخش هایی از آن هستید، معمولاً بهتر است همه تغییرات خود را یکجا پیشنهاد دهید. نگویید: «حقوق کمی پایین است. آیا می توانید کاری در مورد آن انجام دهید؟» و سپس، هنگامی که او روی آن کار کرد، با «متشکرم. حالا دو چیز دیگر را دوست دارم…» اگر در ابتدا فقط یک چیز را بخواهید، او ممکن است تصور کند که دریافت آن شما را برای پذیرش پیشنهاد (یا حداقل تصمیم‌گیری) آماده می‌کند. اگر به گفتن «و یک چیز دیگر…» ادامه دهید، بعید است که او در حالت سخاوتمندانه یا فهمیده باقی بماند.

فقط برای مذاکره، مذاکره نکنید

در مقابل وسوسه اثبات اینکه شما یک مذاکره کننده عالی هستید مقاومت کنید. دانشجویان MBA که به تازگی در کلاس مذاکره شرکت کرده‌اند، با این مشکل مواجه هستند: آنها در اولین فرصتی که به دست می‌آورند، یعنی با یک کارفرمای احتمالی، دیوانه می‌شوند. توصیه من: اگر چیزی برای شما مهم است، کاملاً مذاکره کنید . اما سر هر چیز کوچکی چانه زنی نکنید. جنگیدن برای به دست آوردن کمی بیشتر می‌تواند افراد را به اشتباه بیاندازد—و می‌تواند توانایی شما را برای مذاکره با شرکت در آینده‌ای که ممکن است اهمیت بیشتری داشته باشد، محدود کند.

در مورد زمان بندی پیشنهادات فکر کنید

در ابتدای جستجوی شغل، اغلب می خواهید حداقل یک پیشنهاد دریافت کنید تا احساس امنیت کنید. این امر به ویژه برای افرادی که یک برنامه تحصیلی را به پایان می‌رسانند، زمانی که همه در حال مصاحبه هستند و برخی در حال جشن گرفتن پیروزی‌های اولیه هستند، صادق است. از قضا، دریافت یک پیشنهاد زودهنگام می تواند مشکل ساز باشد: زمانی که یک شرکت پیشنهادی ارائه کرد، انتظار پاسخی منطقی به زودی خواهد داشت.

 

از هر نوع اولتیماتوم خودداری کنید

مردم دوست ندارند به آنها گفته شود “این کار را بکن یا دیگر”  . پس از اولتیماتوم دادن خودداری کنید. گاهی اوقات ناخواسته این کار را انجام می‌دهیم – فقط سعی می‌کنیم قدرت خود را نشان دهیم، یا ناامید شده‌ایم، و از راه اشتباه خارج می‌شویم. همتای شما ممکن است همین کار را انجام دهد. رویکرد شخصی من در هنگام دریافت اولتیماتوم این است که به سادگی آن را نادیده بگیرم، زیرا در مقطعی ممکن است شخصی که آن را داده است متوجه شود که می تواند معامله را به هم بزند و بخواهد آن را پس بگیرد.

به یاد داشته باشید، آنها برای گرفتن شما بیرون نیستند

مذاکرات سخت حقوق و دستمزد یا تاخیرهای طولانی در تایید یک پیشنهاد رسمی می تواند باعث شود به نظر برسد که کارفرمایان بالقوه آن را برای شما آماده کرده اند. اما اگر در این فرآیند به اندازه کافی دور باشید، این افراد شما را دوست دارند و می‌خواهند همچنان شما را دوست داشته باشند. عدم تمایل به حرکت در مورد یک موضوع خاص ممکن است به سادگی منعکس کننده محدودیت هایی باشد که شما به طور کامل از آنها قدردانی نمی کنید.  تاخیر در دریافت پیشنهاد نامه ممکن است به این معنی باشد که شما تنها نگرانی مدیر استخدام در زندگی نیستید. در تماس باشید، اما صبور باشید و اگر نمی توانید صبور باشید، با ناامیدی یا عصبانیت تماس نگیرید. بهتر است با درخواست توضیح در مورد زمان بندی و اینکه آیا کاری وجود دارد که می توانید برای کمک به پیشبرد امور انجام دهید شروع کنید.

سر میز بمان

به یاد داشته باشید: آنچه امروز قابل مذاکره نیست ممکن است فردا قابل مذاکره باشد.  با گذشت زمان، علایق و محدودیت ها تغییر می کنند. وقتی کسی نه می‌گوید، چیزی که می‌گوید «نه» است، با توجه به اینکه من جهان امروز را چگونه می‌بینم.  یک ماه بعد همان شخص ممکن است بتواند کاری را انجام دهد که قبلاً نمی توانست انجام دهد، خواه تمدید مهلت پیشنهاد یا افزایش حقوق شما باشد. فرض کنید یک رئیس احتمالی درخواست شما را برای کار در خانه در روزهای جمعه رد می کند. شاید به این دلیل است که او در این موضوع انعطاف پذیری ندارد.

حس دیدگاه را حفظ کنید

این آخرین و مهمترین نکته است. می‌توانید مانند یک حرفه‌ای مذاکره کنید و اگر مذاکره‌ای که در آن انجام می‌دهید اشتباه باشد، باز هم شکست می‌خورید. در نهایت، رضایت شما کمتر به انجام درست مذاکره و بیشتر به انجام درست کار بستگی دارد. تجربه و تحقیق نشان می‌دهد که صنعت و عملکردی که در آن کار می‌کنید، مسیر شغلی‌تان و تأثیرات روزمره روی شما (مانند روسا و همکاران) می‌تواند بسیار مهم‌تر از جزئیات یک پیشنهاد برای رضایت باشد. این دستورالعمل ها باید به شما کمک کند تا به طور مؤثر مذاکره کنید و پیشنهادی را که شایسته آن هستید دریافت کنید، اما آنها باید تنها پس از یک جستجوی شغلی متفکرانه و همه جانبه که برای اطمینان از اینکه مسیری که انتخاب می کنید شما را به جایی که می خواهید بروید، وارد عمل شوند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه